Continue Reading" />

Рівненській «Просвіті» – 100 років

11 грудня з нагоди славного ювілею – 100-річчя Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка в ошатній залі обласного академічного українського музично-драматичного театру зібралися понад 500 просвітян краю, ветеранів Товариства, ветеранів УПА, представників органів влади, громадськості.
Як повідомляє сайт Рівненського обласного об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, своєю присутністю зібрання вшанували: Архієпископ Рівненський і Острозький, виконувач обов’язки Екзарха Європи Іларіон, єпархіального управління - протоїєрей Сергій Лучанін та керівник інформаційно-видавничого відділу протоїєрей Василій Рудніцький, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Павло Мовчан та його заступник Георгій Філіпчук; перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець (один із голів обласного товариства 1995–1998 років), заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко, заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, заступник міського голови м. Рівного Галина Кульчинська, депутати обласної ради Валентин Крока та Алла Черній.
У вітальних виступах було відзначено велику роль «Просвіти» у становленні української нації; підкреслено, що це не тимчасовий, не партійний проект, тому організація така життєздатна і просвітянські осередки існують не тільки в Україні, а й по всьому світу». Водночас, як нещодавно наголошувалось на X з’їзді громадської організації «Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка», поряд з успіхами у роботі товариства сьогодні залишаються актуальні проблеми: не прийнятий закон України «Про державну мову», не сформовано державну національну ідеологію, закриваються українські школи на Сході та в Криму, немає достатньої державної підтримки українського книгодрукування.
За самовіддану працю на ниві державотворення рівненські просвітяни- активісти були відзначені різними нагородами: медаллю «За жертовність і любов до України» і Благословенними Грамотами від імені Патріарха Київського і всієї Руси-України УПЦ КП Філарета, відзнакою Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка – медаллю «Будівничий України»; почесними грамотами та наручними годинниками від Рівненської обласної державної адміністрації, почесними грамотами Рівненської обласної ради.
Голова Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Іван Вєтров оголосив хвилину мовчання для вшанування світлої пам’яті просвітян, що відійшли у засвіти. За тим вручив ювілейні медалі «100 років Рівненській «Просвіті» (у символічній кількості – сто медалей) рівненським творцям – нині сущим і тим, хто, на жаль, вже не з нами. Першим серед нагороджених (посмертно) було оголошено Василя Червонія – організатора (27 вересня 1988 року) Товариства шанувальників української мови та культури ім. Т. Г. Шевченка, яке від 1992 року відновило свою історичну назву «Просвіта».
В урочистому заході взяли участь та отримали нагороди і просвітяни м. Вараш. Зокрема ювілейною медаллю «100 років Рівненській «Просвіті» були нагороджені голова Вараського міського об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Людмила Грекова та депутат Вараської міської ради Степан Жданюк.
Дійство завершилось святковим концертом.

 

No Comments Yet.