Continue Reading" />

Ефективний трикутник: батьки — школа — влада

28 лютого у актовій залі ЗОШ №3 відбувся загальноміський батьківський форум на тему: “Сучасна дитина в контексті розбудови громадянського суспільства”.У заході взяли участь міський голова, представники батьківської громадськості загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, управління освіти, громадських організацій.  Багато актуальних і важливих питань, що стосуються навчання, виховання та безпеки дітей, обговорювалося на форумі. Міський голова Сергій Анощенко відзначив, що найбільше коштів міського бюджету йде на освіту і тепер йому не соромно завести гостей у будь-яку зі шкіл міста. Про нові стандарти розвитку освіти та забезпечення матеріальної бази освітніх закладів міста присутніх поінформувала начальник управління освіти Олена Корень. Успіхами та проблемами   щодо створення умов успішного розвитку дитини в ЗОШ №1 поділилася директор цього закладу Наталія Середа.Про роботу з дітьми з особливими потребами розповіла завідувач психолого-медико-педагогічної консультації управління освіти Наталія Шаблевська. Запобіганню насильству у сім'ї і школі  та профілактиці дитячої злочинності були присвячені виступи головного спеціаліста служби у справах дітей Валентини Шпак та старшого інспектора сектора ювенальної превенції Вараського відділу поліції Зоряни Мельник. Продовжив тему безпеки дітей  у місті та віртуального насилля представник ГО “Муніципальна варта” Сергій Котельник.  По завершенні обговорення виступів голова міської батьківської ради Юрій Рабий зачитав проект резолюції, який одноголосно затвердили учасники форуму.

Р Е З О Л Ю Ц І Я
міського батьківського форуму
Сучасна дитина в контексті розбудови громадянського суспільства”
                                                                                     28 лютого 2017 року
                                                                                      м.Вараш
Ми, учасники міського батьківського форуму, обговоривши питання ролі навчальних закладів, сім’ї, громадськості у процесі навчання, виховання та розвитку дитини, створення сприятливих умов для належного розвитку особистості,
В И Р І Ш И Л И:
  1. Батьківській громадськості:
1.1. Брати активну участь у обговоренні нормативних актів в галузі освіти, надавати пропозиції управлінню та закладам освіти з питань покращення організації навчально-виховного процесу, організації дозвілля дітей, зміцнення матеріально-технічної бази.
1.2. Підготувати звернення до МОН України щодо проведення кваліфікованої експертизи всіх підручників і робочих зошитів, створення альтернативних підручників, які будуть компактними і дозволять зменшити вміст шкільних ранців, особливо для молодших школярів.
1.3. Підготувати звернення до міської влади, правоохоронних органів з питань здійснення належного контролю щодо продажу неповнолітнім алкогольних, тютюнових виробів та розглянути питання організації контролю за роботою аптек.
1.4. Ініціювати звернення до Кабінету Міністрів України, інших державних структур та посадових осіб з питань добудови ЗОШ №6.
1.5. Налагодити співпрацю з громадськими організаціями міста з питань отримання консультацій, обмін досвідом роботи, отримання порад, організації спільного плану дій з проблемних питань виховання дітей: безпечного використання інтернет-ресурсів, запобігання жорстокості та насильству, злочинам, запобіганню вживання тютюнових, наркотичних, токсичних речовин, суїцидальним настроям та інші.
1.6. Батьківським комітетам шкіл щоквартально здійснювати аналіз відвідування учнями навчальних занять та розробити систему роботи з сім’ями, діти яких пропускають навчальні заняття без поважних причин.
1.7. Взяти активну участь у заходах щодо посилення контролю за пропускним режимом шкіл.
1.8. Активізувати роботу щодо координації роботи батьківських комітетів по роботі з важковиховуваними учнями та їх сім’ями; здійснення батьківського контролю за використанням кишенькових грошей дітьми; проведення інформаційних заходів щодо використання дітьми мобільних телефонів в закладах освіти. 1.9. Продовжити практику залучення представників батьківської громадськості до участі у проведенні свят, змагань, конкурсів, акцій в закладах освіти.
  1. Міській владі:
2.1. Долучати батьківську громадськість до обговорення, підготовки і прийняття проектів, програм з питань розвитку освіти міста, підготовки бюджетних запитів на потреби закладів освіти, вивчення громадської думки.
2.2. Вжити заходів щодо своєчасного отримання документів про здобуття базової та загальної середньої освіти випускниками 9-х та 11-х класів шляхом своєчасного перейменування виконавчих органів міської ради.
2.3. Вирішити питання щодо відповідальності в межах міста працівників торгівлі за порушення вимог законодавства про заборону продажу тютюнових і алкогольних виробів дітям та закладам охорони здоров’я щодо продажу неповнолітнім лікарських засобів з наркотичним, токсичним вмістом.
  1. Управлінню освіти, навчальним закладам міста:
3.1. Щоквартально інформувати батьківську громадськість про створення комфортних, безпечних умов для навчання та виховання, збереження та зміцнення здоров’я, змістовного дозвілля, розвитку творчих здібностей та інтересів дітей.
3.2. Щорічно, у травні, забезпечити належним чином вивчення батьківської думки учнів паралелі 4-х класів щодо вивчення другої (при потребі – третьої) іноземної мови та інформувати міську батьківську раду про підсумки проведеної роботи.
3.3. Забезпечити вивчення батьківської думки щодо напрямків роботи та організації роботи гуртків, спортивних секції в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах. Інформувати міську батьківську раду про проведену роботу щорічно, в червні.
3.4. Забезпечити проведення заходів щодо захисту дітей від інформації, що розбещує та негативно впливає на інтелект, психіку й моральність.
3.5. Сприяти проведенню інформаційно-просвітницьких заходів серед дітей щодо попередження шкідливих звичок представникам громадських, релігійних організацій.
3.6. Забезпечити висвітлення на сайті управління освіти загальних результатів проведення ЗНО серед випускників 11-х класів та підсумкових результатів працевлаштування випускників 9-х та 11-х класів.
3.7. Створити окрему сторінку на сайті управління освіти для інформації щодо організації роботи з дітьми з особливими потребами.
3.8. Залучати батьківську громадськість до обговорення умов договорів з підприємцями, які організовують харчування дітей.
  1. Вараському відділу поліції:
4.1. Щоквартально інформувати міську батьківську раду щодо стану злочинності та правопорушень серед неповнолітніх та рекомендації щодо поліпшення превентивно-профілактичної роботи з попередження дитячої злочинності, негативних звичок та проявів насильства й жорстокості. 4.2.Залучати батьківську громадськість до проведення превентивних заходів по запобіганню шкідливих звичок, злочинності серед дітей.
                                                                        Голова міського батьківського форуму Ю.Рабий

No Comments Yet.