Continue Reading" />

Що таке НУШ і що з нею робити?

Освіта –  галузь, яка чи не найбільше реформується у нашій державі. На щастя, і діти, і вчителі, і батьки  пережили  вже не одну освітянську реформу. Але, можливо, саме реалізація Нової української школи (НУШ) і буде тією важливою зміною, що наблизить Україну до кращого майбутнього.
22 лютого у актовій залі ЗОШ №3 відбувся міський батьківський форум на тему: "Просто про складне: новий ЗУ "Про освіту", у якому взяли участь представники батьківської громадськості, адміністрацій шкіл і садочків міста, міської влади, управління освіти, поліції та медсанчастини.
На початку заходу обговорювалися питання безпеки дітей на пішохідних переходах та профілактики захворювання на кір. На запитання батьків відповідали начальник сектора реагування патрульної поліції Вараського відділу поліції Андрій Майданюк та лікар-педіатр ДЗ «СМСЧ МОЗ України» Ірина Яблонська. Зокрема зверталася увага на можливість  встановлення «лежачих поліцейських» на найбільш небезпечних переходах та  контроль цих ділянок дороги патрульною службою у ранішні і вечірні години пік (наприклад, біля магазину «Наш край», на розі вулиць Лесі Українки та  Небесної Сотні). Також батьки активно цікавилися симптомами кору та станом захворюваності у місті, на що отримали вичерпну інформацію про те, що у Вараші у 2018 році  поки що хворих на кір не зафіксовано, вакцини наразі  теж немає, але має з’явитися. Про міський бюджет, витрати на освіту міста, комунальні проблеми говорив Сергій Анощенко, якому надали слово. Однак розмова виходила досить напруженою і щомиті могла перетворитися на підгрунтя для політичних війн, чого певним чином вдалося уникнути.
Крім того, у деяких батьків були зауваження щодо вартості та асортименту харчування у садочках, але голова міської батьківської ради Марія Левченко наголосила, що всі батьки мали можливість взяти участь у попередньому обговоренні перспективного меню.
Багато запитань у  батьків виникло після виступу заступника начальника управління освіти Людмили Бондар на тему «Від школи знань – до школи компетентностей», у якому доповідач поінформувала про основні засади нової української школи та зміни, які з 1 вересня нинішнього року чекають початкову школу. Зокрема діти, які підуть у 2018 році у перший клас, навчатимуться 12 років; їх навчатимуть учителі, які пройшли обов’язкову перекваліфікацію; за новим державним стандартом початкової освіти діти здобуватимуть компетентності у 9 освітніх галузях.
Також присутні переглянули короткі відеоуроки з використанням елементів нової школи.
Цікавою і практичною була інформація, яку надала присутнім на батьківському форумі Інна Мороз, вчитель початкової ЗОШ №3, регіональний тренер по новій українській школі. Наприклад: сучасні діти - це покоління  «альфа», з ними треба домовлятися; навчання відбуватиметься у формі гри; основний предмет –« я досліджую світ» (колишнє природознавство); класи будуть оформлені у зони і будуть задіяні усі стіни; частка «не» у розмові з дітьми не вживатиметься; від батьків потрібні, в першу чергу, любов, спілкування і підтримка.
Під кінець форуму у залі з’явилася начальник управління освіти Олена Корень, яка щойно повернулася з Рівного та озвучила свіжі вісті з колегії управління освіти і науки облдержадміністрації. Область готова надати 50 тис. грн. на кожен клас першокласників 2018-2019 навчального року. За попередніми розрахунками у нашому місті передбачено 22 класи першокласників. Для створення матеріально-технічної бази на кожен такий клас за найскромнішими підрахунками потрібно 240 тис. грн. Отож, від області отримаємо по 50 тис. грн. на клас,   все інше лягатиме на міський бюджет і, не виключено, на плечі батьків. Але це поки що  попередня інформація. Крім того, передбачена державна  субвенція у розмірі по 100 тис. грн. на інклюзивно-ресурсні центри, яких на Рівненщині заплановано 32, і в тому числі у Вараші. Отож, запевнила Олена Корень, батькам майбутніх першокласників міста не варто переживати – їхні діти потраплять у надійні руки спеціально підготовлених учителів.

No Comments Yet.