Continue Reading" />

Лікар-травматолог про сюрпризи зими

Людям, які цієї зими цілими і неушкодженими добирались до роботи, потрібно видавати премії за стійкість. Нинішня  зима не пошкодувала снігу, подарувавши усім гарний настрій, красиві пейзажі і переламані кінцівки. Про те, яких травм найбільше зазнали жителі міста, як запобігти тяжким переломам, та багато іншого розповідає лікар-травматолог Зосимчук Анатолій Пантелеймонович.
– Рівень травматизму цієї зими вищий, ніж попередньої?
– Оскільки вже кілька років поспіль зими були мало схожі на зими, а цього року в нас і мороз, і сніг, і ожеледиця, то рівень травматизму відповідно вищий. Погода цьому всіляко сприяє: одного дня йде сніг, наступного все тане і йде дощ, а через день ударяє мороз.
– Чи були  особливо тяжкі випадки травматизму?
– Варто зазначити, що жодний випадок не схожий на інший, тому не можна однозначно відповісти на це запитання. У кожної людини особливий перелом, до якого треба підходити індивідуально, така специфіка нашої роботи. Бували випадки перелому одразу обох кінцівок, це спричиняє страшні незручності хворому. Багато цієї зими черепно-мозкових травм, бувають навіть з крововиливами. Такі ситуації здебільшого трапляються через те, що люди тримають руки в кишенях і не можуть вчасно згрупуватися під час падіння. Багато цієї зими банальних переломів рук та ніг серед людей середнього віку, оскільки в них кістки вже не такі міцні. Варто зазначити, що багато травм люди отримують у стані алкогольного сп’яніння.
– Як ви оцінюєте роботу комунальних служб у місті?
– З перемінним успіхом. Якщо один день видно, що вони працюють і стараються, то інколи взагалі непомітно їхньої роботи. Зима застала комунальників у лютому неочікувано, тому варто також розуміти, що вони просто фізично не встигають все прибрати. Але, звісно, хотілося б кращого результату, бо біля деяких будинків взагалі не розчищено. Тобто сказати, що взагалі нічого не роблять, не можна, але і схвально оцінити їхню боротьбу зі стихією також важко.
– Які заходи Ви можете порадити, щоб запобігти травмам?
– По-перше, коли людина іде по вулиці, вона не повинна тримати руки в кишенях. Бо в такій поставі вона не може швидко згрупуватися і правильно впасти, адже це талант. Також потрібно акуратно ходити, за можливості клеїти на взуття спеціальні підошви з шипами. У мережі Інтернет популярною є порада приймати препарати з кальцієм у зимовий період. Але не варто самостійно призначати собі цей вітамін, адже для одних людей він може бути корисним, а на інших впливати згубно. Він може не засвоюватись, якщо є патології щитовидної та паращитовидної залоз. Це не настільки безпечний препарат, щоб його можна було приймати самостійно. Краще певний період дотримуватися молочно-рибної дієти, у цих продуктах кальцій краще засвоюється організмом.
– Як надати першу допомогу людині, яка послизнулась на вулиці?
  • Якщо є підозра на перелом, не потрібно робити якихось різких рухів чи самостійно вправляти кістку. Треба будь-який підручний засіб (це може бути палка чи журнал) зафіксувати, наприклад, шарфом до пошкодженої ділянки, щоб знерухомити її. Дати знеболювальне, якщо є при собі, і тримати уражену зону в холоді. Якомога швидше треба направити постраждалого до лікарні.
  • Дякую за змістовну розповідь.
  • А я хочу побажати мешканцям міста, у першу чергу, здоров'я і лише радості та приємних вражень від справжньої цьогорічної зими.
                                                        Інтерв'ю підготувала Ольга Цецевич

No Comments Yet.