Continue Reading" />

Чого не вистачає атомникам для продовження «життя» енергоблока №3?

 На Рівненській АЕС здійснюються заходи щодо продовження проектного терміну експлуатації енергоблока №3.
Як інформує  газета «Енергія» (№ 42 від 26 жовтня 2017 року), з 25 передбачених заходів (закупівля обладнання), що виконуються за рахунок кредитних коштів ЄБРР/Євратом, 3 вже реалізовані. На виконання 12 укладені договори, ще п’ять на етапі підписання та стільки ж заходів у процесі тендерних процедур.
За словами Павла Яремовича, наразі існує два проблемні моменти. Це закупівля і поставка електродвигунів основних агрегатів насосного обладнання та впровадження системи післяаварійного моніторингу (ПАМС), що виконується у рамках «постфукусімських» заходів.
Через довготривалі тендерні процедури, за підрахунками спеціалістів станції, укладання контракту та поставка електродвигунів, зміщується на січень 2018 року.
 – Монтаж цих агрегатів займе чимало часу, оскільки робота досить серйозна. Ризики існують, однак я переконаний, що виконати це завдання вдасться у кінці планово-попереджувального ремонту енергоблока, влітку 2018 року, – зауважив генеральний директор.
Усі інші заходи капітального характеру виконуються в дуже стислі терміни, однак, як відмітив Павло Павлишин, нема сумнівів щодо їх успішної реалізації.
– Ми вже почали отримувати необхідну проектно-кошторисну документацію. На виконання будівельно-монтажних робіт необхідні додаткові кошти у розмірі майже півмільярда гривень. Сьогодні це питання вирішується на рівні Компанії. Як тільки кошти надійдуть, розпочнемо оголошувати торги та заключати контракти, – розповів Павло Яремович.
У цілому, за словами генерального директора, заходи виконуються згідно із затвердженим планом- графіком. Після погодження Компанією коригованого кошторису, фінансові питання будуть повністю закриті.

No Comments Yet.