Continue Reading" />

До будівництва нового блоку РАЕС російських виробників не допустять

У Києві на засіданні НАЕК «Енергоатом» аналізували проекту будівництва енергоблоку №5 Рівненської АЕС. Його минуло річ розробили спеціалісти-атомники на Рівненщині. Енергоблок №5 має стати заміщуючою потужністю після завершення у 2030-2031 роках термінів експлуатації енергоблоків №1,2 РАЕС.
Новий енергоблок повинен будуватися за сучасним проектом, який відповідає передовим вимогам безпеки. Атомники переконані, що розпочинати вибір майбутньої реакторної установки необхідно вже зараз, у цьому році. Наразі, серед типів реакторів, які розглядаються у ТЕА: AP-1000 (1000 МВт) американської компанії Westinghouse, ATMEA-1 (1100 МВт) – спільна розробка компаній «AREVA» і «Mitsubishi Нeavy Industries», APR-1400 (1400 МВт) корейської КЕРСО. За словами представників РАЕС, російські виробники не розглядаються.
 В результаті засідання Рада НАЕК «Енергоатом» проект спорудження енергоблоку №5 схвалила. Для спорудження енергоблоку потрібно вже готувати документи – закони, розпорядження КМУ, експертизи та узгодження різними державними відомствами, інформує Рівненська АЕС.
До речі, Рівненська АЕС ще від початку планувалася шестиблочною з проектною потужністю 4835 МВт. Будівництво нового блоку РАЕС дозволить залучити інвестиції в область, а також дозволить замістити такі енергоносії, як газ і вугілля.

Comments are closed.