Continue Reading" />

На РАЕС шукають альтернативу російському ядерному паливу

Про це йшлося на технічній нараді на Рівненській АЕС. Разом з представниками шведського відділення Westinghouse Electric розглянули питання постачання ядерного палива на РАЕС, яка до цих пір користується лише російським паливом, пише Північ-інфо.  
Щоб уникнути  залежності від одного постачальника, а саме російської компанії «ТВЕЛ», ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2014-му році уклав договір із компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції. Цим паливом вже користуються на Південноукраїнській АЕС, а також на Запорізькій. На черзі і РАЕС.
«Сьогодні згідно з підписаною угодою енергоблоки №2, 3 ЮУАЕС та №1, 3, 4 та 5 ЗАЕС переходять на паливо Westinghouse. Наразі основним постачальником ядерного палива на РАЕС є АТ «ТВЕЛ» (Росія). Відповідно до міжнародних норм в енергогенеруючій компанії необхідно мати декілька альтернативних постачальників однієї продукції. Нас цікавили досягнення та напрацювання у сфері виробництва американського ядерного палива як для енергоблоків-мільйонників, так і для малих енергоблоків ВВЕР-440. Питання розповсюдження цього палива на РАЕС і інші енергоблоки буде вирішуватись на рівні НАЕК «Енергоатом»,
– прокоментував головний інженер РАЕС Сергій Боришкевич.

No Comments Yet.