Continue Reading" />

Сесія тривала допізна і була гарячою

15 грудня нарешті завершилася найдовша за тривалістю та, мабуть, найскандальніша 20 сесія Вараської міської ради, яка розтягнулася майже на три місяці і складалася з 6 пленарних засідань. Майже на кожному засіданні вносилися зміни до порядку денного, тому що з’являлося багато нагальних питань. Цього разу перед початком засідання виступив сільський голова с. Заболоття Роман Хондока і нагадав вараським депутатам про їх невиконані обіцянки щодо об’єднання громад міста і села Заболоття. Відбулося сигнальне голосування, і більшість депутатів Вараської міської ради підтримала ініціативу об’єднання громад. «А що ж таке сталося за рік, що думка депутатів змінилася?» - дивувався сільський голова. А сталося багато чого, і в першу чергу – переформатувалася міська рада.
 Далі депутат Сергій Денега зачитав звернення до Президента та Верховної Ради стосовно недопущення тиску на антикорупційні органи, яке з деякими поправками народні обранці підтримали.
Також було внесено зміни у бюджет міста на 2017 рік, пов’язані з погашенням відсотків по кредиту НЕФКО, який передбачає фінансування енергозберігаючих заходів у бюджетних установах та модернізацію системи вуличного освітлення міста.
Крім того, депутати розглянули близько двох десятків земельних питань, зокрема надали згоду на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування релігійній громаді Свято-Покровської церкви; нарешті затвердили проект землеустрою та передачу земельної ділянки у власність деяким громадянам-членам гаражного кооперативу «Соняшник».
На сесії було заслухано і ряд звітів про роботу, а саме:
  • управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради;
  • комунального підприємства «Житлокомунсервіс» Вараської міської ради;
  • Кузнецовського міського комунального підприємства.
До всіх доповідачів було багато запитань і зауважень, але найбільше – до директора КП «Житлокомунсервіс» С.Мушика, і зрештою цей звіт депутати не взяли до відома.
Дискусійними стали також питання про внесення змін до структури виконавчих органів Вараської міської ради та преміювання міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови, керуючого справами. Зокрема депутати і міський голова довго сперечалися: якою має бути премія посадовців і хто її затверджує. Адже 250 % премії до посадового окладу працівникам виконавчих органів Вараської міської ради у той час, коли у місті стільки проблем і рейтинг міста суттєво знизився, - це, як мінімум, нелогічно. До питання преміювання депутати обіцяли повернутися ще у новому році.
Насамкінець народні обранці, обговоривши звіт міського голови про роботу виконавчих органів Вараської міської ради, який не підтримали, винесли на голосування питання «Про дострокове припинення повноважень Вараського міського голови С.Анощенко». Під час таємного голосування, яке з певних причин відбувалося двічі та затягнулося до 19 год вечора, 23 депутати висловили недовіру міському голові. Однак погляди на результати і наслідки цього голосування у міського голови та переважної більшості депутатів кардинально відрізняються. Тож, без втручання третьої незалежної сторони, якою, вочевидь, стане суд, тут не обійтися. Але це справа часу, а хаос у місцевій владі наразі тільки зашкодить місту. А, можливо, найкращим виходом із даної ситуації стане рішення про об’єднання громад та перевибори, пов’язані з цим?

No Comments Yet.