Continue Reading" />

Скільки у Вараші «чорнобильців» і як про них дбають?

За інформацією управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Вараської міської ради, сьогодні у Вараші проживає більше 27 тисяч осіб, які зазнали впливу радіоактивного опромінення внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 11859 осіб мають право на пільги відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема:
- 674 потерпілих осіб 1категорії, з них 71 ліквідатор;
- 182 евакуйованих із зони відчуження;
- 614 ліквідаторів 2 категорії;
- 3954 потерпілих осіб 3 категорії; з них 43 ліквідатори;
- 5650 потерпілих дітей, з них 26 дітей, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
- 338 дружин (чоловіків) або опікунів на час опікунства неповнолітніх дітей померлого громадянина, віднесеного до категорії 1, 2 та 3 з числа ліквідаторів, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
З метою виконання соціальних програм захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи для пільговиків нашого міста з Державного бюджету на 2017 рік передбачено кошти на загальну суму 10 млн.166 тис. 890 грн. за такими напрямами:
- доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях, виплата підвищених стипендій та надання додаткової відпустки – 2 млн. 931 тис. 802 грн.;
- компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 176 тис. 492 грн.;
- щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування – 5 млн. 272 тис. 404 грн.;
- компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю та допомоги на оздоровлення – 338 тис. 262 грн.;
- оплата санаторно-курортного лікування громадян, віднесених до категорії 1 та дітей інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 1 млн. 447 тис. 930 грн.
         Варто зазначити, що відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено пільги на оплату житлово-комунальних послуг громадянам, віднесеним до І та ІІ категорій, а також на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів, відшкодування вартості проїзду один раз в рік до будь-якого пункту України.
          З нагоди Дня учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у Вараші за рахунок коштів міського бюджету передбачено виплату одноразової матеріальної допомоги 728 ліквідаторам по 500 грн. кожному на загальну суму 364 тис. грн.

No Comments Yet.