Continue Reading" />

Викинув кота на вулицю – сядеш!

Для України абсолютною нормою є побиття та жорстоке поводження з тваринами, великою проблемою залишаються безпритульні коти, собаки. Між тим, саме поводження з ними багато в чому визначає рівень розвитку суспільства.
-- На жаль, волонтери продовжують щодня стикатися з фактами жорстокого поводження з хвостатими: найбільше потерпають вуличні коти та собаки. Що тільки з ними не роблять -- б'ють, ламають їм лапи і хвости, підпалюють..
. Між тим, у нас існує Закон "Про захист тварин від жорстокого поводження", відповідальність прописана і в Кримінальному кодексі -- зокрема, стаття 299 забороняє знущання з тварин, вчинене з застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів. Підпадає під кримінальну відповідальність й нацьковування тварин одна на одну. За все це можна отримати штраф або обмеження волі до двох років.
Проте на практиці дуже важко довести, що людина порушила закон. Скажімо, не так давно зоозахисники Одещини довго доводили в суді, що отруєння бездомних собак є порушенням закону. Адже згідно з Європейською конвенцією поводження з тваринами, умертвіння має проводитися методами, що позбавляють чотирилапих передсмертних страждань. Тож в Україні заборонено застосовувати негуманні методи, що призводять до загибелі від задухи, електричного струму, болісних ін'єкцій, отруєння, перегріву тощо. Але, на жаль, у нас бродячих котів та собак продовжують винищувати антигуманними методами.
Ще одним знущанням з тварин я вважаю влаштування таких собі домашніх притулків, коли самотні бабусі підбирають безхатніх собак та кішок. Вони розмножуються, адже ніхто їх не стерилізує. Велика кількість тварин потребує більшого харчування, а людина не в змозі цього забезпечити. Тварини хворіють через недоїдання, потерпають через брак простору, живуть у суцільному стресі. Така "добра справа" межує з жорстоким поводженням з тваринами.
Але корінь зла -- не у тій бабці, що підібрала кошеня, а в тому, що хтось колись викинув його чи його батьків на вулицю. У цивілізованих країнах проблему безхатніх тварин вирішили саме за рахунок того, що там законодавчо закріплено відповідальність за такі дії. Крім того, за кордоном ніхто не купує тварин на так званих "пташиних ринках" -- там їх просто нема. Кота чи собаку можна купити лише в спеціалізованих магазинах, з документами, із щепленнями, або ж взяти з притулку -- з усіма супроводжувальними документами, здорову, стерилізовану.
Проблему з безпритульними тваринами в Україні можна вирішити, але для цього треба зробити дві речі. Перша -- запровадити кримінальну відповідальність за викидання тварини на вулицю. При цьому треба ліквідувати "пташині ринки" як явище.
Друга -- створити мережу державних притулків, де б тварин доглядали, доки не буде знайдено нових господарів. Якби лише одна людина з тисячі дала прихисток одній бездомній тварині, вони зникли б з вулиць. Ася СЕРПІНСЬКА, керівник Київського товариства захисту тварин, президент Асоціації зоозахисних організацій України
 

1 Response

  1. Якби хоча б кожна друга сім’я взяла на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в нас не було б сирітства.