Continue Reading" />

Як рибалки Вараша дбають про мешканців Білого озера

Біле озеро, що є другим за величиною озером у Рівненській області, заслужено називають перлиною Полісся. Це єдине в Україні озеро з підвищеним вмістом гліцерину у воді, через що має надзвичайно цілющі властивості. Водойма знаходиться на території Рівненського природного заповідника, адже тут зустрічаються реліктові, рідкісні й цікаві рослини, птахи, які занесені до Червоної книги України.
     У Білому озері зафіксовано 22 види риб. Численними видами є лин, йорж, карась, плітка, окунь, краснопірка, верховка, верховодка, щука, плоскирка. Цікавою особливістю водойми є присутність вугра річкового європейського. Біле озеро надзвичайно популярне не лише серед місцевих рибалок. Сюди приїжджають любителі риболовлі з багатьох регіонів України. Проте на території озера не дотримується заповідний режим. Це стосується значної вирубки лісів, незаконного видобутку бурштину і, звичайно, браконьєрської риболовлі.
     З метою збереження іхтіофауни Білого озера рибалками Вараша та Володимецького району у квітні 2017 року проводилося зариблення водойми. Про це повідомляє у соцмережі Фейсбук один з ініціаторів та активних учасників цього екологічного заходу Геннадій Дерев’янчук. Зокрема він пише:
«Ось і відбулося наше друге вдале зариблення Білого озера. На цей раз зібралося більше людей, що побажали взяти участь у зарибленні. Таких знайшлося 97 чоловік. Плюс підключилися Більська Воля і Рудка: мешканці цих сіл вирішили самі зарибнити озеро і зібрали для цього близько 20 тисяч грн., на які був куплений і запущений товстолоб. Рибалками Вараша і району було зібрано 36 тисяч гривень плюс гроші, які залишилися з першого зариблення. На ці кошти у рибному господарстві було закуплено 720 кг коропа вагою від 300 до 500 грамів кожна рибина з відповідними документами. Уся риба була випущена в районі «ветерка» і пішла на глибину. І результат не заставив себе довго чекати. Уже зараз на осінній риболовлі наші рибалки виставляють фото коропів вагою більше двох кілограмів. А наступного року вони будуть ще більшими –до 3,5 кг. На зборах рибалок навесні ми обговорювали питання збереження і відтворення рибних ресурсів на постійній основі і двічі на рік, тож ми запланували і осіннє зариблення озера білим амуром і судаком. Зариблення проводитиметься ближче до кінця листопада. Отже, на збір коштів ми маємо місяць часу. Прийнято рішення скидатися також по 300 грн., як і на весняному зарибленні. Звичайно, хочеться, щоб з кожним зарибленням підключалося все більше і більше людей і рибна популяція нашого озера зростала. Тоді ми матимемо водойму, куди можна буде поїхати і з радістю провести час з вудкою в руках. Для розвитку групи та полегшення збору коштів на зариблення Білого озера відкрито рахунок/картку в Приватбанку.
 Номер картки 4149 4393 9586 1689 (Деревянчук Г.М.)
Поповнення можна зробити в будь-якому терміналі Приватбанку. У призначенні платежу пишіть прізвище, ім’я, по батькові для ідентифікації людини, яка перевела кошти.
 P.S: Декілька слів про наші рейди в боротьбі з браконьєрами. Долучилося до цієї боротьби не так багато людей, як хотілося б, але все таки…
За нерестовий період були організовані рейди, результати і відео яких були викладені в групі. Отже, спасибі тим людям, які взяли участь у виїздах, а також тим людям, які допомагали фінансово та здавали гроші для організації цих рейдів. Будемо надіятися, що з кожним роком ми бачитимемо все більше і більше людей, які прийняли рішення залучитися до доброї справи збереження іхтіофауни нашого мальовничого Білого озера».

Фото Геннадия Деревянчука.

Фото Геннадия Деревянчука.

No Comments Yet.