Continue Reading" />

Якщо ви працюєте на землi у неправильному положеннi, це небезпечно для спини

Попереду — кілька вихідних. Більшість з нас проведе їх на дачах та присадибних ділянках, за роботою та з шашликом. Між тим, саме навеснi, коли люди починають працювати на своїх дiлянках, частiшають випадки звернення до лiкарiв iз скаргами на болi у спинi.
Пiдняв щось важке, невдало нахилився та навiть просто забагато перекопав - як вже ниє спина та щось "стрiляє" у попереку.
-- Справдi, найчастiше страждає саме поперековий вiддiл хребта, -- каже Вiталiй Осташко, лiкар-невропатолог вищої категорiї. -- Адже при навантаженнi виникає надмiрний тиск на нижню частину хребта -- не так сiв чи нахилився, i 如何炒外汇 вже годi розiгнутися. Наприклад, при остеохондрозi, який нинi є практично у кожного, втрачається еластичнiсть мiж хребцями. М'язи немов сковуються, i часом, коли людина робить рiзкий невдалий рух, немов щось "защемлюється".
Бiль у попереку також може бути проявом радикулiту. В такому випадку вiн є гострим, сильним, локалiзовним. Про нього ще говорять -- нiби щось "стрiльнуло" у спинi. А пiся цього спину "скручує" -- людина не може розiгнутися, повернутися. Це захисна реакцiя органiзму -- м'язи навколо хребцiв спазмуються i не дозволяють їм рухатися.
А якщо людина пiднiмає вантаж, та ще й неправильно, може розвинутися мiжхребцева грижа (через тиск хребцi немов виштовхують диск), через що можна стати навiть iнвалiдом.
-- Що робити, якщо пiд час роботи на дачнiй дiлянцi розболiлася спина?
-- Головне -- забезпечити хребту спокiй. Для цього треба лягти на рiвну поверхню та спробувати повнiстю розслабити м'язи. Можна пiдкласти якийсь валик пiд колiна -- це допоможе розслабитися.
Якщо лежати також боляче, iснує так звана ортопедична поза, яка сприяє розвантаженню хребта -- станьте на колiна перед диваном, а руки та тулуб покладiть на диван. Це допоможе зняти спазм, знiме бiль, послабить напруження м'язiв.
Тепло чи холод в таких випадках недоречнi, адже тепло може спричинити набряк, через що бiль лише посилиться, а холод -- спровокувати якiсь запальнi процеси. Хiба що можна застосувати сухе тепло -- огорнути поперек вовняним шаликом або шаллю.
Щодо медичних препаратiв, то можна використовувати мазi з протизапальним ефектом, при сильному болю прийняти знеболювальне. Проте це можна зробити раз-два, щоб зняти бiль, але будь-якi проблеми з хребтом вимагають консультацiї у спецiалiста.
Загалом, при роботi на землi уникайте класичної пози нахилу уперед. Краще та здоровiше присiдати та працювати навприсядки. Якщо так важко, постеліть на землю покривало та працюйте сидячи.
Дуже обережними треба бути з пiдняття важких предметiв. Якщо взяти 10-кiлограмовий вантаж перед собою та нахилятися униз, за рахунок важеля пеперекового вiддiлу хребта вiн перетвориться на 800-кiлограмовий. Тому будь-якi манiпуляцiї з вантажем треба робити, присiдаючи та тримаючи спину прямо. Використовуйте силу нiг, а не спини, тримайте вантаж ближче до тiла.

No Comments Yet.