Continue Reading" />

Як перерахують пенсії з 1 жовтня

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді підвищити необхідний страховий стаж для виходу на пенсію до 25 років у 2018 році та до 35 років у 2028 році.
Про це повідомляється на сайті Міністерства соцполітики України.
Для цього у Верховній Раді зареєстрований законопроект №6614 і ним передбачається перегляд умов призначення пенсії за віком у 60 років з 1 січня 2018 року.
У 63 роки на пенсію виходитимуть на пенсію ті люди, у яких на на 1 січня 2018 року буде 15 років страхового стажу.
У 65 років будуть виходити особи, які на 1 січня 2019 року матимуть 15 років страхового стажу, проте не матимуть 16 років.
Розмір пенсії розраховуватиметься за формулою:

Також при втраті роботи, на трирічний перехідний період, рекомендується призначати державну соціальну допомогу, якщо у людини є хоча б 15 років страхового стажу.
Крім того, можна буде докупити до 2 років страхового стажу.
З 1 жовтня здійснюватиметься перерахунок пенсій, в якому використовують показник середньої зарплати та показник вартості одного року страхового стажу, зниженого з 1,35% до 1%.
Працюючі пенсіонери також отримуватимуть повну пенсію.
У 2018 році при призначення пенсій використовуватиметься показник середньої зарплати за два останні роки, з 2019 року – за три останні роки.
Передбачається, що переглянуть розмір та умови призначення мінімальної пенсії за віком.
У мінімальному розмірі пенсію призначать чоловікам та жінкам зі страховим стажем 35 і 30 років відповідно.
Нагадаємо, щорічне підвищення пенсій проводитиметься з урахуванням зростання інфляції та зарплат: 50% від зростання середньої зарплати і стільки ж від інфляції, не менше.

Comments are closed.