Continue Reading" />

Більш як тисяча українців, які спокусилися на «вигідну» роботу в Росії, потрапили за ґрати

Більше тисячі українців засуджені в Росії за наркоторгівлю. Всі вони ризикнули поїхати туди по оголошенню працювати кур’єрами, але замість інтернет-товарів їх змусили поширювати наркотики.
У понеділок на зустріч до міністерства юстиції прийшли родичі засуджених. Деякі не бачили своїх рідних уже кілька років.
Про це повідомляє facenews.ua.
У Валентини 22-річний син Дмитро вже два роки перебуває в слідчому ізоляторі в Карелії. Хлопця звинувачують у торгівлі наркотиками. Він хотів підзаробити на навчання, в Росію поїхав працювати кур’єром. За доставку інтернет-товарів пропонували тисячу доларів зарплати, безкоштовний телефон і житло. Але все це виявилися пасткою.
«Їх поставили перед фактом, що ви будете поширювати цей спайс, курильні суміші. Він відмовився. Сказали, якщо не будеш виконувати те, що ми будемо говорити, якщо не хочеш зникнути безвісти в Росії, то будеш носити», – розповідає Валентина.
На першій же зустрічі його затримали російські правоохоронці.
«Суду ще не було, вже другий рік вони знайомляться зі справами. До них слідчі не ходять, наших хлопців там 5 чоловік», – каже жінка.
Валентина разом з іншими батьками сьогодні на зустрічі в міністерстві юстиції. Тут кажуть, в Росії за наркоторгівлю засуджено понад тисячі українців. Зараз мін’юст отримує сотні листів з проханням допомогти їм повернутися додому. Але єдине, що можуть зробити – перевести засуджених в Росії відбувати покарання в Україні.
«Це досить складно, по-перше, є відмови частково. Плюс ця процедура, на жаль, займає більше року, ті люди, які пішли в цьому році, то в наступному році вони можуть бути переведені», – повідомив заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов.

No Comments Yet.