Continue Reading" />

Долю багатоповерхівок у Вараші вирішує суд

Будинок побудували, дах над головою людям дали, але і проблем нажили. Мова йде про багатоквартирні будинки у місті Вараш за адресою Мікрорайон Перемоги, 56. Справа втім, що прокуратура подала позов на забудовників та міську раду, начебто ті провели аукціон землі із порушеннями. Зараз справа розглядається в апеляційному суді.
Ось ці новенькі багатоповерхівки у Вараші побудували за чотири роки. Близько двохсот людей отримали дах над головою, проте, нині власники помешкань занепокоєні. Адже навколо їх житла точаться судові суперечки.
Ярослав Гуменюк, співзасновник компанії ТзОВ «Інкомбуд»:
- В кінці 2016 року ми дізнаємося, що прокуратура має якісь претензії до нас. З’ясувавши все, зрозуміли, що неправильно було проведені торги. Можливо, це було і так, але ми, як добросовісний орендар, учасник конкурсу, зробили все чесно, правильно і добросовісно. Ми виграли конкурс, ми платили кожен рік 70-80 тисяч. На сьогодні уже заплачено більше як 360 тисяч у місцевий бюджет.
До відома, аукціон був проведений у 2012 році, з того часу сумлінно сплачувалась орендна плата і в короткі терміни було зведено чотири багатоквартирні будинки. Тому такий перебіг подій шокує забудовника, адже після аукціону був проведеней ряд перевірок, ніяких порушень не виявили.
Олег Пахар, адвокат:
- Були проведені численні перевірки. Зокрема, і ДАБІ, які перевіряли документи на ту землю, на якій ведеться будівництво. Жодної із перевірок -не було встановлено якогось порушення.
Проте, прокуратура наполягає на іншому. На їх думку, результати торгів та договір оренди землі є недійсними. Власне, що і задовільнив суд першої інстанції.
Оксана Марщівська, прокурор відділу Рівненської обласної прокуратури:
- Порушення були допущені саме у підготовці матеріалів і проведення аукціону. Оскільки, ми не були учасниками аукціону, ідеться про відсутності земельної ділянки як такої. Так, у рішенні Кузнецовської міської ради, земельну ділянку, яку вони вирішили передати на аукціон, була просто за адресою.
Олег Пахар, адвокат:
- Формальні порушення, може, і були, але жодні інтереси не були порушені. Тобто, прокуратура звертається, ніби, в інтересах держави, хоча не відомо, який інтерес був порушений. Оскільки землю в комунальній власності, був укладений договір оренди, за який було заплачено чимала сума.
Вислухавши сторони, що звернулися до представників Феміди, головуюча суддя винесла рішення перенести розгляд справи, позаяк відсутні інші відповідачі.  
Тетяна Філіпова, суддя Рівненського апеляційного суду:
- Суд відкладає розгляд, задовольняє клопотання, подані сьогодні від Кузнецовської міської ради та від ОСББ і відкладає розгляд справи на 29 червня, 15-ту годину.
Нині мешканцям залишається чекати на остаточне рішення суду та сподіватись, що вони не залишаться без даху над головою. Надалі ми будемо слідкувати за розвитком даних подій.

Comments are closed.