Continue Reading" />

Про депутатську етику, конструктив та деструктив у Вараській міській раді

  У п’ятницю, 13 жовтня, таки відбулося друге пленарне засідання 20-ї сесії Вараської міської ради. Але чи то день виявився таким, чи щось інше заважало (точніше – те, що й завжди), але депутати розглянули лише близько десятка питань порядку денного. Натомість напередодні Дня захисника України влаштували справжні баталії у сесійній залі. Було дуже прикро, коли колишні соратники, однопартійці, побратими чи компаньйони поливали один одного словесним брудом, використовуючи образливі і лайливі слова, не зважаючи на вік, стать, наявність фотокамер та онлайн-трансляцію заходу і розмахуючи навіть кулаками. Навіщо це все? Невже свою правоту та порядність (якщо вони справді є) не можна довести цивілізованим способом? Коли запал трохи вщух, депутати приступили до розгляду питань, яких за час між сесіями ще додалося. Зокрема підтримали виділення коштів для ремонту ДНЗ №11: для цього надійшла субвенція з державного бюджету у розмірі 734 тис. грн., що передбачає співфінансування у розмірі 3% з місцевого бюджету. Також проголосували за надання матеріальної допомоги 4 учасникам АТО. Сергій Анощенко запропонував внести у порядок денний питання про повторний звіт «земельної» комісії, рішення по якому було прийнято на минулому засіданні (визнано роботу незадовільною), але заветовано міським головою. Проте депутати не схвалили цю пропозицію, посилаючись на недотриманий термін оприлюднення проекту. х. А от пропозицію депутата Наталії Петрович про включення до порядку денного 20-ї сесії звітів 4-х керівників комунальних підприємств було підтримано. Лише з другої спроби депутатам вдалося припинити повноваження представництва міської ради у судах Олександром Мудраком. Також депутати затвердили:
  • Порядок надання адресної матеріальної допомоги мешканцям міста Вараш, які опинилися у скрутних життєвих обставинах (додано перелік хвороб);
  • внесення змін у Програму соціальної допомоги у м.Вараш ( додано хворих на захворювання Паркінсона);
  • Порядок відшкодування вартості пільгового проїзду громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії;
  • міську програму соціального захисту тапідтримки учасників АТО та членів їх сімей-мешканців Вараша на 2018-2020 роки.
     Після довгого обговорення депутати вирішили відкласти на довивчення Програму соціальної допомоги у місті Вараш на 2018-2020 роки, зокрема щодо питання пільгового перевезення та його обліку.
     Але справжнім каменем спотикання на сесії стало питання про внесення змін у структуру виконавчих органів Вараської міської ради, загальної чисельності працівників апарату управління. Гострі дискусії розгорілися щодо того, хто вносить пропозиції щодо структури виконавчих органів (міський голова чи депутати), щодо доцільності введення окремих посад, наприклад, помічника і прес-секретаря міського голови, ще одного водія. Зрештою навіть після п’ятихвилинної перерви депутати не змогли дійти згоди у цьому питанні і на високих тонах завершили пленарне засідання. І хоч протягом  того дня у залі не раз звучали вітання з гарними святами, що чекали на українців 14 жовтня, вочевидь, депутати тоді зіпсували один одному настрій. Виходить, депутатська етика у Вараській міській раді –це пусті слова?

No Comments Yet.