Continue Reading" />

Як з’явилася Вараська міська рада і не створилася нова депутатська комісія

     6 квітня відбулася чергова 16 сесія Кузнецовської міської ради, у порядку денному якої стояло 141 питання. І, як на диво, цього разу депутати встигли розглянути всі питання на одному пленарному засіданні. Мабуть, відкладати  було ніяк — попереду Великодні свята. Перед початком сесії в урочистій обстановці міський голова вручив державні нагороди — посвідчення та нагрудні знаки “Мати-героїня” 4 жінкам нашого міста.

Також до присутніх депутатів звернулися активісти громадської організації “Зоонадія” з проханням    виділення коштів на стериалізацію безпритульних тварин.   Серед депутатських запитів і звернень прозвучало звернення депутата Сергія Денеги до президента України та голови Верховної Ради з вимогою скасування е-декларацій для  громадських активістів-антикорпуційників, яке депутатською більшістю не було підтримане. Депутат Тетяна Самойлова озвучила звернення працівників ДНЗ щодо скасування проекту рішення №684 від 21.03.2017  “Про переведення дошкільних навчальних закладів із 12-годинного на 10,5 годинний режим роботи, що викликало бурхливе обговорення у залі. А депутат Катерина Конопелько звернулася до присутніх працівників ДЗ “СМСЧ №3 МОЗ України “ з пропозицією опублікувати у закладі  перелік безкоштовних медичних послуг для населення та інформацію  про закуплені за кошти місцевого бюджету апаратуру, устаткування та інше.

      Нарешті на 16-ій сесії депутати прийняли рішення “Про перейменування Кузнецовської міської ради та її виконавчого комітету”, тож, вочевидь, надалі у місті вже відбуватимуться сесії Вараської міської ради.  Без особливих дискусій депутати проголосували за надання матеріальної допомоги 2 учасникам АТО та 17 мешканцям міста, що опинились у скрутних життєвих обставинах і за надання згоди для отримання гранту від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) для фінансування інвестиційного проекту “Впровадження енергозберігаючих заходів у бюджетних установах та модернізація системи вуличного освітлення м. Вараш”. Також затвердили виконання Програми соціальної допомоги у м. Кузнецовськ за 2016 рік, річний звіт щодо виконання бюджету м. Кузнецовськ за 2016 рік ( звертаємо увагу, що бюджет по доходах виконано на 113 %  і до міської казни понад план надійшло близько 28 млн. грн.), а також звіти постійної депутатської комісії з питань  бюджету, фінансів, економічного розвитку та інвестиційної політики і постійної  комісії з питань соціального захисту, охорони здоров'я та спорту.

    Натомість емоційно та довго депутати обговорювали проект рішення №561 від 07.02. 2017 року “Про утворення постійних комісій міської ради, затвердження їх складу та обрання голів постійних комісій”, яким зокрема передбачалося створення нової депутатської комісії  з питань євроінтеграції, зовнішньоекономічної діяльності та дерегуляції у такому складі депутатів: Сергій Денега, Степан Жданюк, Наталія Петрович, Ніна Хвалько, Дмитро Ющук та  Анатолій Кніовець (голова комісії). Згадані народні обранці, за їх словами, не виявляли бажання залишати свої попередні комісії, ніяких заяв про це не надавали, а дехто з них взагалі назвав таке рішення розправою над окремими депутатами та їх приниженням. Міський голова, у свою чергу, як аргумент згадав досвід попередньої депутатської каденції, коли також була створена подібна комісія із депутатської меншості. То що ж, виходить, зі зміною влади методи організації її діяльності та впливу на депутатів особливо не міняються?  Зрештою для прийняття рішення про утворення нової комісії не вистачило голосів, тож найближчим часом у депутатських комісіях статус-кво, як би там комусь не хотілось.

     На сесії знову довелося вносити зміни у деякі попередні рішення ради, пов'язані  з перейменуванням міста, зміною складу певних комісій або  з додатковим виділенням коштів по деяких міських програмах ( наприклад, “Здоров'я”, соціальної допомоги у м.Вараш на 2017 рік, реформування і розвитку житлово-комунального господарства м. Вараш на 2016-2017 роки, поводження з відходами м. Вараш на 2016-2020 роки та ін.).  Щодо  внесень змін у бюджет 2017 року, проголосованих депутатами, то вони стосувалися:
      - виділення коштів для  управління освіти з метою  придбання мікроавтобуса  та      завершення ремонтних робіт у ЗОШ №1 і №2 (приблизно 2 млн. грн.);
  • виділення коштів для ДЗ “СМСЧ №3 МОЗ України” з метою ремонту автомобіля швидкої допомоги (19 500 грн.);
  • виділення коштів на стериалізацію безпритульних тварин ( 276 277 грн.);
  • виділення коштів для КП “Благоустрій” на утримання муніципальних автобусів ( 199 тис. грн.);
  • виділення коштів для КМКП з метою відшкодування різниці в тарифах з липня 2016 року ( приблизно 4 млн. грн.);
  • виділення коштів для заходів по запобіганню браконьєрству (10 тис. грн.) тощо.
     Якщо виділення коштів для стериалізації безпритульних тварин було підтримано лише з другого голосування, то   одного депутатського голосу так і не вистачило при повторному голосуванні за виділення 35 тис. грн.   на  придбання палива для муніципальної варти.

     Після обідньої перерви депутати розглядали в основному  “земельні” питання, яких у порядку денному сесії стояло більше 100. На засідання знову прийшли ошукані  представники кооперативу ЖБК “Енергетик”, перед якими недобросовісний забудовник досі не виконав своїх зобов'язань, тому депутати вкотре не надали згоду на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок ТзОВ “ВДК Компані” ( згаданий забудовник  до цієї будівельної компанії має безпосереднє відношення). Так само через певні порушення депутати в черговий раз відмовили у наданні згоди на передачу земельної ділянки, на якій розташований об'єкт “Білий лебідь”, у суборенду.  А от щодо продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення у власність ТзОВ “Аптека-центр” (знаходиться на  Громадському центрі), поновлення договору оренди земельної ділянки підприємцю Воскобойнику І.С. ( кафе “Фортеця”) рішення народних обранців було позитивне. Крім того, депутати проголосували за надання  74 громадянам дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність  для будівництва індивідуального гаража ( за рахунок земель гаражного кооперативу “Явір”). Ще майже десяти учасникам АТО було затверджено проект землеустрою та передачу земельної ділянки у власність.  А ряду громадян  було відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, оскільки це не передбачено планом забудови міста (зокрема по вулицях Лугова, Колгоспна). Вже не вперше не знайшлося депутатської більшості і для прийняття рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування  релігійній громаді парафії Спасо-Преображенського собору Сарненської єпархії УПЦ м.Кузнецовськ. Проте депутати підтримали  рішення про  надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ПрАТ “Київстар” по вул. Паркова ( біля кладовища)  та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду АТ “Ощадбанк”.
     У цілому засідання 16-ої сесії ще  Кузнецовської міської ради виявилося досить конструктивним і  порівняно миролюбивим.

Comments are closed.